Saral City


 

FIRSAT/ SEÇENEKLER / AYRICALIKLAR

2+1 DAIRE           :              236
3+1 DAIRE           :              176

RESIDANCE        :              44

TOPLAM              :              456 DAIRE

VILLA                    :              9 (SHORE MODELI)
:              11 (RICE MODELI)

TOPLAM              :              20 VILLA

Ailenizle ve dostlarinizla eglencenin tadini çikarin.
Temiz hava ve yesillikler içerisinde, yüzme havuzlu, spor tesisleri ile arkadaslarinizla birlikte mutlu zaman geçireceginiz sehrin merkezinde yeni yasam alaniniz.
24 saat güvenlikle, aquapark, yüzme havuzu, çocuk oyun alanlari, parklar, yürüyüs parkurlari, spor alanlariyla çocuklariniza güvenli ve eglenceli bir dünya sunuyor.
Spor ve huzurla gelen saglikli ve dinamik bir hayat için yüzme havuzlari, spor alanlari, basketbol, voleybol, futbol sahalari, tenis kortu ve mini golf sahasi her an emrinizde.

Kisiye özel ödeme kosullari ile 12 aya kadar vade farksiz ödeme!

Saral City müsterilerine özel anlasmali bankalardan uygun kredi imkanlariyla siz de Saral City'de daire sahibi olmak için satis ofisimiz ile iletisime geçiniz.

SARAL CITY AYRICALIKLARI
Kimileri için büyük ayricaliklarla dolu bir yasam, kimileri içinse büyük yatirim firsatlari: SARALCITY Konforlu bir yasam için akliniza gelebilecek ayrintilari sizin için tasarladik.

Özel tasarlanmis yemyesil bahçeler, otoparklar, spor sahalari, çocuk alanlari, anfi tiyatro, mini golf sahasi, kafeterya, yüzme havuzlari, aquapark ve 24 saat güvenligin saglandigi huzurlu bir ortamda her türlü aktivite sadece size ait.

TEKNİK ŞARTNAME

1 - GENEL ŞARTLAR

İnşaatta kullanılacak her türlü kaba ve ince yapı elemanları ve malzemeler, TSE onaylı olacaktır.

2 - HAFRİYAT, TEMELLER, BETONARME, DUVARLAR VE KABA YAPI

Arsanın zemin etütleri, yüklenici tarafından yaptırılmıştır. Buna uygun olarak arazinin toprağı boşaltılmıştır. Statik projeler yaptırılacak. Ehil mühendis tarafından yapılmış statik projeye göre anlaştığımız anlaşmaya göre DETA firması yapı denetim kontrolünde inşaatlar yapılacatır. Yapılar, deprem yönetmeliğine uygun olarak projelendirilmiştir. Yapılarda kullanılacak tüm betonerme imalatı, tastikli statik projeye uygun olarak ve belirtilen dozajda (C25-30) TSE onaylı hazır beton kullanılarak yapılacaktır. Kullanılacak tüm betonerme donatısı, TSE Belgeli (BCIIIA) Kar demir, içdaş muadili nervürlü çelik veya çelik hasır olacaktır.

3 - ÇATILAR

Çatı, projesine uygun olarak yapılacaktır. Su ve Isı İzolasyonları yapılacaktır. Daireler mimari projeye uygun olarak yapılacaktır. Çatı mimari detaylara uygun malzeme ile kaplanacaktır.Gereken yerlere drenaj yapılacaktır.

4 - ÇEVRE DÜZENLEMELERİ

Bahçe peyzajı, ağaçlandırma, ağaç türleri ve adetleri ile fitness, sauna, açık yüzme havuzu ve aquaparkı; projesine uygun olarak yapılacaktır. Bahçe duvar ve girişleri, avam projesine uygun olarak yapılacaktır. Bahçe içi yürüyüş yolları, avam projesine uygun olarak yapılacak ve tabanı dekoratif taş ile kaplanacaktır. Çimlendirmeleri bir defaya mahsus yapılacaktır. Bahçe sulaması için sulama tesisatı teknik ekiplerin uygun gördüğü şekilde çekilecektir. Residance ve konutların bahçe girişinde, müracaat ve güvenlik birimleri için mekan ve giriş çıkış bariyerleri avam projesine uygun olarak inşa edilecektir. Binaların cephe tasarımları, mimari projesine uygun olarak yapılacaktır (kısmi yerlerde doğal taş alüminyum kompozit panel, terracotta mekanik montaj tuğla, seramik cephe kaplaması, kompakt laminat dış cephe paneli ve boya türü vb malzemelerle).

5 - İZOLASYON

Kot altında kalan, toprakla temaslı betonarme perdelerle ve temellerde tekniğine uygun olarak su yalıtımı yapılacaktır.

6 - GİRİŞLER

Bina girişleri mimarı projesine uygun kot farkları olan kısımlarda teknik ekiplerin uygun gördüğü şekilde yapılacaktır. Uzaktan okunabilecek şekilde, projesine uygun olarak isim ve numara panoları yapılacaktır. Giriş kapı ve detayları projesine uygun olarak yapılacaktır. Aydınlatma, tavan, duvar ve zemin gibi detaylar, projesine uygun olarak yapılacaktır.

7 - KATLAR

Dairenin giriş kapıları Kale Kilit Ermetsan marka veya muadili olacaktır. Daire giriş kapıları önüne, kapı kasası genişliğinde mermer eşik konulacaktır. Katlarda asansör holu zeminler, mermer ve seramik, duvarlar kısmı mermer ve seramik , saten boya, asma tavan olacaktır. Aydınlatmalar, yeterli miktarda ve projesine uygun olarak yapılacaktır. Marka ve modelleri TSE standartlarına uygun olacaktır.

8 - MERDİVENLER

Merdivenler ve sahanlıkları mermer veya seramik olacaktır, korkuluklar alüminyum veya paslanmaz çelik olacaktır.

9 - BANYOLAR

Banyolar duvarları tavana kadar Çanakkale Seramik veya muadili marka seramik olacaktır. Zemin birinci sınıf Çanakkale Seramik veya muadili marka seramik olacaktır. Klozetler, Turkuaz Duravit veya muadili marka olup, modeli mimari ofisçe kararlaştırılacaktır. Projesine uygun duş haznesi yapılacaktır.Banyoda çamaşır makinesi için 1 adet çamaşır musluğu ve diğer aksesuarlar projesine uygun olarak yerleştirilecektir. Banyolara banyo dolabı numune dairede olduğu gibi yapılacaktır. Bir adet hilton tipi ve lavabo bataryası konacaktır. Tezgahlar dekora uygun malzemeden Ahşapsan marka yapılacaktır. Bir adet topraklı priz, aydınlatma, 1 adet ayna, projesine uygun olarak yerleştirilecektir. Tavanlar, projesine uygun olarak asma tavan olacak, projesine uygun olarak aydınlatması ve cebri havalandırması yapılacaktır. Kapılar kendinden kilitlenebilir olacaktır. Radyatör petekleri, giriş ve çıkış vanalı olacaktır.

10 - EBEVEYN BANYO (3+1)

Duvarları tavana kadar Çanakkale Seramik veya muadili marka seramik olacaktır. Zemin birinci sınıf Çanakkale Seramik veya muadili marka seramik olacaktır. Klozetler ve lavabolar Turkuaz Duravit veya muadili marka olup, modeli mimari ofisçe kararlaştırılacaktır. Bir adet ayaklı lavabo ve lavabo bataryası konacaktır.Bir adet topraklı priz, aydınlatma, projesine uygun olarak yerleştirilecektir. Tavanlar, projesine uygun olarak asma tavan olacak, projesine uygun olarak aydınlatması ve fanlı sistem havalandırması yapılacaktır. Kapılar kendinden kilitlenebilir olacaktır. Projesine uygun duş haznesi yapılacaktır.

11 - MUTFAKLAR

Mutfak tezgahları lamine veya dekora uygun malzemeden yapılacaktır. Mutfak zemini birinci sınıf Çanakkale veya muadili marka seramik olacaktır. Mutfak duvarları saten boya olacaktır. Dolapları mimari projeye uygun olarak Ahşapsan marka birinci sınıf hazır dolap yapılacaktır. Evye, tek gözlü damlalıklı artenoua veya muadili marka olacaktır. Mutfak davlumbazı ve ocak projesine uygun olarak Silverline veya muadili olacaktır. Projesine uygun olarak aydınlatma elemanları konulacaktır. Isınma tesisatı kurulacaktır. Projesine uygun olacaktır. Tezgah üstüne en az 2 adet, tezgah altına 2 adet topraklı priz konulacaktır. Bulaşık makinası için 1 adet musluk ve pis su gideri konulacaktır. Fırın için projesine göre tesisat çekilecektir.

12 - SALONLAR

Zemin laminant parke olacaktır. Tavanlar duvarlar alçı sıva üzerine saten boya olacaktır. Kartonpiyerler, mimari projesine uygun olacaktır. Projesine uygun olarak elektrik, tv, telefon tesisatları çekilerek, aksesuarları takılacaktır. Anahtar ve prizler Viko Bufer marka Valena serisi, Demirbağ veya muadili marka olacaktır. Aydınlatma tesisat ve elemanları projesine uygun olarak kurulacaktır.

13 - ODALAR

Zemin laminant parke olacaktır. Tavanlar duvarlar alçı sıva üzerine saten boya olacaktır. Kartonpiyerler, mimari projesine uygun olacaktır. Projesine uygun olarak elektrik, tv, telefon tesisatları çekilerek, aksesuarları takılacaktır Anahtar ve prizler Viko Buffer marka Valena serisi veya muadili olacaktır. Aydınlatma tesisat ve elamanları projelerine uygun olarak kurulacaktır.

14 - ANTRELER – KORİDORLAR

Zemin birinci sınıf Çanakkale Seramik veya muadili marka seramik olacaktır. Duvarlar alçı sıva üzerine saten boya olacaktır. Kartonpiyerler, mimari projesine uygun olacaktır. Projesine uygun olarak elektrik, telefon tesisatları çekilerek prizlere takılacaktır. Aydınlatma tesisat ve elemanları projelerine uygun olarak kurulacaktır.

15 - BALKON VE TERASLAR

Zemin Çanakkale seramik muadili veya projesine uygun olacaktır. Balkonların ve terasların pis su akışı, dahili bir süzgeç sistemi ile balkon içinden inen dikey iniş borusuna bağlanacaktır. Projesine uygun olarak elektrik ve aydınlatma tesisat ve elemanları kurulacaktır. Projesine uygun alüminyum korkuluklar yapılacaktır.

16 - KAPILAR

Tüm daire içi kapıları göbekli Amerikan panel kapı tipinde olacak olup, renk ve modellerine mimari ofis karar verecektir. Saral ahşap üretimi olacaktır.

17 - DOĞRAMALAR

Pencere doğramaları TSE Standartlarına uygun Egepen, Adopen Fırat, Pimapen veya muadili marka PVC doğrama olacaktır. Doğrama rengi beyaz olacaktır. TSE Standartlarına uygun Isıcam monte edilecektir. Bu doğrama ve detaylar su, ısı ve ses izolasyonunu en iyi şekilde sağlayacak kalınlıkta sağlayacak şekilde olacaktır. Pencere denizlikleri mermer levha olacaktır.

18 - KALORİFER TESİSATI

Daireler katı yakıt ile ısıtılacak şekilde düzenlenecektir. Banyo ve mutfaklarda sıcak su tesisatı yapılacaktır. Isıtma sistemi merkezi olacaktır. Dairelerde kalorimetreler takılacaktır. Kalorimetrelerle fiyatlandırma tespiti yapılacaktır. Radyatörler Sanica veya muadili marka panel radyatör olacaktır. Radyatör boru ve diğer malzemeleri TSE'li olacaktır. Kazan, Buderus, Alarko, Baymak veya muadili olacaktır.

19 - ELEKTRİK TESİSATI

Bütün priz sortileri topraklı olacaktır. Eletrik aksesuarları marka ve modelleri TSE'li olacaktır. Her daire için en az 1 adet telefon hattı olacaktır. Salon, odalarda TV hattı olacaktır. Bina etrafında topraklama hattı olacaktır. Daire sayaçları akıllı sayaç olacaktır. Daire besleme hatları bina altında aydınlatması ve havalandırması olan bir yerde toplanacak vesayaçlar bu bölgede toplu olarak kilitli bir dolap içerisinde bulunacaktır. Daire içi buatlar iç çapları 55 mm olacak, dörtten fazla boru ile bağlantısı yapılmayacaktır. Kapaklar plastik dekoratif olacaktır. Daire içi sigorta kutusu konulacaktır.Binaların bodrum ve merdiven aydınlatmaları projesine uygun yapılacaktır. Daire içi linyelerin dağılımı elektrik tesisat projesine uygun olarak gruplandırılacaktır. Bütün kablolat Rümka, Hes, Öznur, Siemens veya muadili marka olacaktır. Bütün şalt malzemeleri TSE'li marka olacaktır. Anahtar ve prizler Viko marka Valena serisi, Demirbağ veya muadili olacaktır. Merdiven otomatiği zaman ayarlı, kat kontrollü olacaktır. Jeneratörler, dairelerin asgari ihtiyaçlarını karşılayacak, merdiven boşlukları, asansörler, su hidroforları ve yangın tesisatı hidroforlarını besleyecek şekilde ve kapasitede Aksa, Enka veya muadili olacaktır. Otomatik olarak devreye girecek şekilde projelendirilecektir.

20 - DAHİLİ TELEFON SİSTEMİ

Daireler, dış kapı girişi ve kapıcı arasında karşılıklı görüşmeyi sağlayacak, Audio veya muadili marka dahili sesli konuşma sistemi kurulacaktır. Bina girişine hoparlör, mikrofon ve zil butonları, Audio veya muadili marka olarak kurulacaktır. Sistem meşgul kilitlemeli olup bir daire konuşurken, diğeri dinleyemeyecektir. Sistem dış kapıdan konuşmayı temin edecek, kapıcı ile konuşmayı sağlayacak ve kapı otomatiğini çalıştırıp dış kapıyı açabilecek, dış kapı ve daire kapısından basıldığında farklı zil tonlarıyla ikaz edebilecektir. Sistem 2 yıl garantili olacaktır.

21 - SU DEPOLARI – HİDROFORLAR

Projede belirtilen boyut ve özellikte depolar ve hidroforlar, projede belirtilen yerlerine kurulacaktır. Depo duvarları usulüne uygun olarak izole edilecektir. Depolarda su akışı, yüzey duyarlı şamandıra ile kontrol edilecektir. Binaların beslemeleri 1 adet kolon tarafından yapılacak ve projesine uygun olarak yeterli kapasitede hidrofor konulacaktır. Hidrofor, Baymak, Demirdöküm, Wilo veya muadili marka olacaktır.

22 - SU TESİSATI

Su tesisatında Fırat, Sanica, Ege veya muadili imalatı sessiz plastik boru kullanılacaktır. Dirsek tapa ve diğer malzemeler aynı marka olacaktır. Vanalar, çek valfler, emniyet ventilleri vb parçalar TSE standartlarına uygun marka olacaktır. Her daireye ayrı su, elektrik saatleri takılacak ve sözleşme bedellerini her bağımsız bölümün sahibi ödeyecektir.

23 - PİS SU ŞEBEKESİ

Fırat, Sanica Ege veya muadili marka, projesine uygun kalınlıkta plastik PVC boru ve aksesuarları kullanılacaktır. Atık su, yeterli çaptaki kanallar ile kanalizasyona bağlanacaktır.

24 - BODRUMLAR

Bodrum duvarları badana yapılacaktır. Bodrum zemini şap olacaktır. Zemini su drenajını doğal akışta sağlayacak şekilde bir kanal sistemine sahip olacaktır. Aydınlatması projeye uygun olarak yapılacaktır. Bodrumdan bina içine giriş kapıları projesine uygun yapılacaktır.

25 - ASANSÖRLER

Binalarda asansör adetleri, kapasiteleri, marka ve modelleri (Otis, Kone, Shindler, Mitsubishi, Tylsen, Tromp veya muadili marka) projelerine uygun TSE belgeli olacaktır. Asansörler zemin katlarına kadar inecektir. Marka ve kapasiteleri proje sahiplerinin onaylayacağı şekilde sözleşme ekinde proje edilecektir.

26 - GÜVENLİK

Projenin güvenlik giriş kapı binası, bilgisayar kontrollü gerekli yerlere konacak alt yapısı hazırlanıp imal edilecektir.

27 - HİZMETLİLER

Projemizin tamamında 3 adet kapıcı dairesi yapılacak olup, hizmetlilerin bu kapıcı dairelerinde barınması sağlanacaktır.

 Telefon : 0530 940 11 33
 Adres : Beykent Mah. Beyendik / Kesan / EDIRNE