Saral Onater


Dünya’da, tüm gelişmiş ülkelerde kullanılan Ahşap sistemteknolojisi ile; depreme dayanıklı, sağlam, güvenli ve sağlıklı yaşam alanlarıinşa etmek mümkün..
Ahşap sistemle inşa edilen evler de kullanılanmalzemelerin garantili ve sistemin yüksek standartlara sahip olması, yaşam veyatırım garantisini de beraberinde sunuyor. Sektörde 44. yılını kutlayan Saralİnşaat Grubu'nun güvencesiyle şimdi Silivri’de!..
Saral Onater Projesi inşa edildi. Bu yeni yaşamkonseptinde müstakil bahçeler içerisinde iki katlı olarak tasarlanan evlerinkalitesi, bakım gerektirmeme özellikleri, çevre dostu ve uzun ömürlü olmasıgibi avantajlarla site yaşamından tüm beklentilerinize cevap verecek şekildehazırlandı.
Mutlaka görün ve tanıyın!..  
Bu yeni yaşam konseptinden büyük keyif alacaksınız.

Saral Onater projesi : SİLİVRİ / İSTANBUL
LOKASYON :ALİBEY MAH.
MEVKİİ :Kale mevkii,
ARSA m :28.410 m brüt alan,
PAFTA :19NIC – 19NID
ADA :98
PARSEL :111
İMAR DURUMU :Silivri Belediyesi mevzi imar durumu,TAKS0,25 – KAKS 0,50 – h=2 kat
PROJE :Müstakil 34 ev,
TEMEL :Radye – betonarme,
SİSTEM :İleri Ahşap teknolojisi,
BAHÇELER :395 m – 580 m
EVLER :195 – 205 m brüt kullanım alanlı,
REKREASYON :Çocuk parkı, Tenis, Basketbol ve Voleybol sahası, Yürüyüşalanı, cafe.
ALT/ÜST YAPI :Kanalizasyon ve Su sistemi, Drenajlar, Jeneratör,Elektrikaltyapısı, yol döşeme/kaplama, Bordür,Kaldırımlar,Dış duvarlar, Aydınlatma direkler veLambaları,Hidrantlar, Depo/Hidrofor, Giriş alanıVeGüvenlik kulübeleri.

 

TAŞIYICI SİSTEM
Saral inşaat grubuna ait AlbaHouse – Woodtech özel ahşap taşıyıcı sistemli. Kanada standartlarının da 4-14 cm kalınlıkta duvarlar ve gerekli kesitlerde ayarlanmış ahşap kirişler ve yine projeye göre hazırlanmış özel çatı makasları. Dış cephe kaplama ve çatı kaplaması 11mm OSB ile yapılacaktır. Tüm sistem kanada ahşap yapı teknolojisi ve Türk imar mevzuatına uyarlanmış olarak imal edilecektir.

DIŞ CEPHE KAPLAMASI
Seçilen modele ait mimarı projede belirtilen dış cepheye uygun olarak ithal ahşap görünümlü yalı baskı “fibercement” (elyaflı beton). Ahşap gibi boyana bilen bir malzemedir. En önemli özelliği üretici firma tarafından verilen elli yıl garantisidir. Hiçbir hava koşulundan, asitten, ateşten, soğuk ve sıcaktan etkilenmez. Yine bu dış kaplamanın altındaki cephede kullanılan, havayı geçiren fakat suyu geçirmeyen Tyvek firmasının ürettiği özel bir malzeme (housewarp) nem örtüsü kullanılmaktadır.

İZOLASYON
Dış duvarlarda 14 cm lik ahşap taşıyıcı dikmeler arasına ısı yalıtımı için taşyünü, poliüretan veya cam yünü kullanılmaktadır.

ÇATI KAPLAMASI
BTM marka shingle kaplama.

PENCERE VE DIŞ KAPILAR
Pencereler çevre dostu PVC pencere sistemleri olup camlar, ısıcam ve iki cam arası karolajlıdır. Dış kapılar ise içi izolasyonlu, dışı çeliktir.

VERANDA KAPLAMASI
Çanakkale seramik koleksiyonundan 1.sınıf seramik

DIŞ CEPHE RENKLERİ
Renk bankasından seçilerek yapılacaktır.

ELEKTRİK TESİSATI
Projeye göre hazırlanmış olan yerleşim çerçevesinde, yanmaz silikon kablo ve özel panolarla hazırlanmış buatsız tesisat. Her odada elektrik, data, telefon prizleri ve televizyon anten tesisatı ile birlikte.

SU TESİSATI
Alt kat folyolu polypropilen PPRC su tesisatı. Üst kat Kollektörlü, folyolu krostik boru sistemi.

ISITMA / SOĞUTMA
Merkezi hava kanallı ve özel ayarlanabilir üfleme kapaklı ve elektrik ile çalışan “heat pump” sistemi. Otomatik derece ayarlı termostat ile yazın soğuk, kışın sıcak hava üfleme ve evin havasını filtre ederek temizleme özellikli.

İÇ MERDİVENLER
Projesine göre hazırlanmış ahşap merdiven, korkuluk ve trabzanları ile birlikte cilalanmış şekilde.

İÇ DUVAR KAPLAMASI
İç duvarlar, odalarda ve genel mekanlar da alçıpan kaplama; diğer ıslak mekanlarda suya dayanıklı alçıpan kaplama. Alçıpan üzerine scandatex cam tekstili veya duvar kağıdı uygulaması yapılacaktır.

KARTONPİYERLER. PERVAZ VE SÜPÜRGELİKLER
Alt kat ve üst kat beyaz boyalı kartonpiyer (stropier), kapı pervazları ve süpürgelikler beyaz ahşap.

İÇ KAPILAR
Beyaz renkli, Amerikan kapılar.

FAYANS VE SERAMİKLER
Graniser veya Çanakkale seramik koleksiyonundan 1.sınıf seramik..

BANYO DOLAPLARI
Genel banyolarda 90 cm ebatında dolaplar, ayna ve mermer tezgah.. WC de 60 cm. ayaklı lavabo ve ayna.

DUŞ TEKNESİ
2 adet duş teknesi.

VİTRİFİYE VE AKSESUARLAR
Bütün banyo ve WC lerde vitrifiye ve aksesuarlar.

ELEKTRİK ANAHTARLARI
Metesan marka, TSE belgeli elektrik anahtarları.

MUTFAK
Saral Mutfak/Mobilya koleksiyonundan.. Laminat tezgahtar, paslanmaz çelik evye ve armatürler dahil. Beyaz eşyalar; Siemens marka ankastre ürünler.. buzdolabı, ocak, fırın, aspiratör, bulaşık makinesi.

YER KAPLAMASI
Giriş hölü mutfak, WC ve çamaşırlık 1 .sınıf seramik kaplama.. salon, yemek odası ve yardımcı odası laminat parke kaplama.

ŞÖMİNE
Fransız tarzı.. İç hazneli, önü cam kapaklı şömine. Dış yüzeyi traverten kaplama.

TERMOSİFON
Otomatik termostatlı.. emniyet walf’lı elektrikli termosifon.

 Telefon :

0212 736 18 18

 Adres :

Alibey Mahallesi, Kale Mevkii Silivri / İSTANBUL